CZY MEBLE NA WYMIAR TO DOBRE ROZWIĄZANIE? CZ. 1

Remontując dom, czy mieszkanie stajemy przed dylematem: kupić gotowe meble w salonie, czy zamówić meble na wymiar? Podpowiadamy, jakie są zalety i wady mebli na wymiar oraz w jakich okolicznościach warto w nie zainwestować. 😉

 

ZALETY:

PO PIERWSZE: Pełna dowolność

Wyposażenie wnętrza meblami zaprojektowanymi na wymiar daje nam możliwość wymyślenia wszystkiego od podstaw – od formy i materiału, po rozmiar i funkcjonalność. Nic nas nie ogranicza – możemy stworzyć wnętrze swoich marzeń, które będzie odzwierciedleniem naszego charakteru i potrzeb. Jest to wspaniałe pole manewru dla projektantów i architektów wnętrz.

PO DRUGIE: Idealne dopasowanie

Przy zakupie mebli na wymiar niewątpliwie dużym atutem jest ich pełne dopasowanie do naszego wnętrza. Nie musimy obawiać się tego, że jego powierzchnia nie zostanie w pełni spożytkowana, gdyż meble zostaną tak zrobione, by uniknąć wszelkich luk i szpar.

 

PO TRZECIE: Niestandardowe rozwiązania

Meble tworzone na wymiar to także wiele niestandardowych rozwiązań, takich jak np. blat kuchenny wchodzący w okno zamiast parapetu, podwyższone szafki kuchenne, szuflady pod zlewozmywakiem lub płytą grzewczą, zabudowanie kłopotliwej wnęki pod skosem lub schodami, itp. Meble na wymiar idealnie sprawdzają się w nietypowych pomieszczeniach, gdyż kamuflują niedoskonałości i optymalnie wykorzystują każdą wolną przestrzeń.

 

źródło zdjęć: www.pinterest.com