Balkon, czyli letni salon

Pogoda jest piękna! Niestety nie każdy z nas ma ogród, natomiast na pewno większość z nas ma #balkon. Nawet najmniejszy balkon można urządzić przytulnie i ze smakiem tak by móc tam wypoczywać i cieszyć się majowym słońcem. 🙂 Najważniejsze jest odpowiednie dobranie środków.

Najlepiej wykończyć podłogę drewnem, jest ciepłe, przyjemnie chodzi się po nim boso 🙂 i jest dostępna szeroka gama paneli dedykowanych na zewnątrz. Drugim popularnym materiałem są płytki gresowe, je możemy zastosować gdy chcemy uzyskać inny efekt niż przy poprzednim wykończeniu, a wzorów i rozmiarów mamy na rynku nieskończenie wiele! Osoby marzące o ogrodzie jak najbardziej mogą zastosować sztuczną trawie, która może też przykryć nieestetyczne, stare wykończenie podłogi. Podobnie zadziałają panele tarasowe, których montaż jest bardzo prosty, a na pewno wywoła efekt wow!

        

Oczywiście przytulna przestrzeń balkonu nie obejdzie się bez mebli. Co najważniejsze, muszą być trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne (bo przecież nie zawsze zdążymy je schować przed ulewą). Co więcej powinny być wygodne i funkcjonalne. Zestaw stołu z krzesłami jest niezbędny, podobnie jak miejsce do przechowywania, a firmy meblarskie oferują nam szeroki wachlarz stylów mebli, od nowoczesnych po klasyczne. Warto zdecydować się na krzesła składane, w momencie gdy przyjmujemy znajomych mamy możliwość ich ugoszczenia, a na co dzień nie będą wadzić i przeszkadzać. A może zdecydować się na hamak bądź huśtawkę? Jeżeli mamy możliwość zamontowania takiego cuda, do dlaczego nie? Książka, relaks na hamaku, mrożona herbata i słońce, chyba nic więcej do szczęścia nie trzeba, prawda? 🙂

          

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Oczywiście o najróżniejszego rodzaju dodatkach. To właśnie one personalizują naszą przestrzeń. Mogą to być rośliny ozdobne, jak również i mini ogródek z ziołami i warzywami. Dla fanów romantycznych klimatów znajdą się świece, kadzidła bądź latarnie. Światło nie musi być mocne, wystarczy kilka punktów, które doświetlą nasze miejsce wypoczynku i zbudują odpowiedni klimat. Całość najlepiej zwieńczyć zadaszeniem.

    

          

Kochamy słońce i świeże powietrze, dlatego warto w tym okresie zadbać o nasze balkony, by uzyskać bardzo klimatyczne miejsce. Możemy go spersonalizować i dopasować do naszych potrzeb i upodobań. Najważniejsze by łączył w sobie funkcjonalność i piękno.

Źródło: https://deccoria.pl/warto-zobaczyc/poradniki-jak-urzadzic-balkon-wskazowki-ktore-gwarantuja-sukces,15,2576.html