Wchodzimy w ciemne barwy

Jakie kolory najczęściej wybieramy do naszych wnętrz? Ostatnio bijące rekordy popularności szarości, biele, pastele. Najwyższy czas by zwrócić uwagę na inne barwy, które będą wyglądać zjawiskowo, co więcej wywołają efekt WOW ! Trochę szaleństwa (czasem z umiarem, czasem bez) pozwoli na wprowadzenie prawdziwego design’u do naszych czterech kątów.

 

  

 

Po pastelowo – szarych odcieniach, królujących w większości wnętrz zaistniała potrzeba na mocne i zdecydowane barwy. Barwy, które dają nam szerokie pole do popisu przy dobieraniu innych elementów. Targi w Mediolanie zapowiedziały ten trend, a one ZAWSZE mają racje. Kolory o których mowa to butelkowa zieleń, mocny granat (sailor blue), winna czerwień, a także pudrowy, brudny róż. Stanowią one podstawę, do której dobieramy wiele innych tekstur i dodatków. Zasada jest tylko jedna, można mieszać elementy ze sobą dowolnie pamiętając o zachowaniu równowagi.

 

  

 

Kolory ziemi, czyli mocne brązy, pomarańcze i żółcienie także nie zostają w tyle. Zestawione z powyższymi odcieniami reprezentują się genialnie. W tym momencie zapominamy o szarych trendach i zaczynamy zabawę z siłą koloru.

 

  

 

Czy mówiąc ,,barwy” chodzi mi tylko o ściany? Oczywiście że nie. Design nigdy nie stawiał, nie stawia, ani nie będzie stawiał barier. Jeżeli robimy coś ze smakiem to możemy zrobić wszystko.

Dodatki miedziane lub złote podbijają ten trend, nie ma możliwości by zestawione razem źle wyglądały. Co więcej serca projektantów podbija welur, będący dość ciężkim materiałem, dzięki czemu tworzy niespotykany klimat.

 

      

 

Dla osób, które lubią ,,szaleć z umiarem” ciekawą propozycją będzie zestawienie mocnej barwy z jasną, spokojną kolorystyką. Warto zastanowić się w tym wypadku nad stworzeniem ,,miejskiej dżungli” i zestawieniem mocnych barw z jasnymi oraz feerią roślin liściastych.

 

 

 

Targi w Mediolanie co roku pokazują kierunek jaki powinniśmy obrać projektując. Tylko od nas zależy co z tym zrobimy. Możemy dokonać całkowitej metamorfozy wprowadzając silne barwy do wnętrz kontrastujące ze sobą, bądź z umiarem dodać zdecydowane elementy . Design to coś czym powinniśmy się bawić i cieszyć, a nie bezmyślnie kopiować. Daje nam wiele dróg i to od nas zależy którą obierzemy. W tym roku króluje butelkowa zieleń, winna czerwień, mocny granat a także zdecydowany brudny róż. Kolory wcześniej unikane stają się atutem naszych wnętrz z dodatkiem wcześniej niedocenionych materiałów: złota, miedzi i weluru.

 

 

 

źródło: httpss://internityhome.pl/odkrywaj/trendy/trendy-we-wnetrzach-na-2018-rok/
źródło zdjęć: pinterest.com