Home staging – jak to ugryźć?

Przyszły czasy na ogromną popularność inwestycji pod wynajem bądź sprzedaż, a razem z tym wiele pomysłów na to, jak niewielkimi środkami zwiększyć popularność i cenę naszej nieruchomości. Niestety wiele z nich jest nietrafnych, tj. dzielenie mieszkania dwupokojowego, tak by powstało z niego czteropokojowe, to niestety nie zawsze zdaje rolę. Podobnie jak wystawianie mało atrakcyjnych i pełnych awarii mieszkań za niewiarygodnie wysokie ceny i kłamstwa kryjące te wady. A o próbach umieszczania wielu osób na małym metrażu już nie wspomnę.

A więc co zrobić, by uzyskać maksymalny realny zysk za sprzedaż/wynajem inwestycji niewielkimi środkami? Jak zdobyć zainteresowanie wśród osób najmujących/klientów? Home staging to odpowiedź na te pytania.

Co i jak? W skrócie: przygotowanie tak nieruchomości mając określony budżet, by zwiększyć jej atrakcyjność, trafić w gusta wielu interesantów, równocześnie zwiększając jej wartość, oczywiście w realny sposób. Przy niektórych mieszkaniach wystarczy odświeżenie wykończeń i gruntowne porządki, czasem warto zastanowić się nad wymianą wszystkich mebli, gdy ich stan pozostawia wiele do życzenia. W przypadku bardzo zaniedbanych czterech kątów pozostaje gruntowny remont. Natomiast mieszkania deweloperskie potrzebują tylko dobrego oka i doboru środków.

Dobrze, powiedzmy że pierwszy etap remontu/odświeżenia jest za nami. Co dalej? Dodatki! Tak, dodatki, pamiętajmy że żyjemy w czasach, kiedy zwracamy uwagę na coś, co wygląda ciekawie, a nie pusto, szaro i ponuro. Podkład może być prosty, ale obrazy, zegary, ciekawa ornamentyka, rośliny, kolorystyka to coś co sprawia że nieruchomość nabiera życia i designerskiego wyrazu, nawet gdy mieszkanie było urządzanie w niewielkim budżecie. To na pewno etap, który przyciągnie większą ilość zainteresowanych.

Kolejnym krokiem jest na pewno mądre i czytelne ogłoszenie razem z wieloma zdjęciami dobrej jakości – nikt nie zainteresuje się kotem w worku. W momencie gdy zaprosimy osoby do obejrzenia nieruchomości pamiętajmy by była utrzymana w perfekcyjnej czystości. Wiele osób zapomina, ale zapach panujący wewnątrz to także wielki plus, więc warto zadbać o to by nasza nieruchomość zapadła kupującemu w pamięci.

Remont/odświeżenie, porządki, designerskie dodatki, atmosfera – kilka kroków by zwiększyć popularność i cenę naszej inwestycji na rynku wynajmu/sprzedaży. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, by zaoszczędzić czas i pieniądze, niestety sami możemy trafić na sporo nietrafnych rozwiązań. Osoba trzecia widzi to zawsze lepiej, a ktoś kto się tym zajmuje zrobi to naprawdę perfekcyjnie i szybko. Pamiętajmy że nie warto uciekać się do kłamstw, ukrywania usterek czy dzieleniu mieszkania – to i tak nie zda roli, a profesjonalny home staging zawsze będzie na miejscu, a po nas zostanie dobra opinia jako o sprzedającym/wynajmującym.

Zapraszamy:

https://pufastudio.pl/home-staging/