Sztukateria – nowy stary trend!

Do niedawna sztukateria kojarzyła nam się z pałacami, bogatym domostwem oraz z przepychem. Od niedawna sztukateria króluje w designie! Świetnie wypełnia puste ściany, nie przytłacza i dodaje efekt wow.

Teraz sztukateria używana jest głównie by budować przestrzeń oraz ją wypełnić – w szczególności w miejscach gdzie nie mamy za dużo miejsca by postawić efektowną roślinę w doniczce, a grafika bądź tapeta przytłoczyłyby całokształt.

Można uzyskać subtelny efekt przez pomalowanie listew tym samym kolorem co tło. Pomieszczenie jest wtedy lekkie, design delikatny ale efekt wciąż pozostaje niesamowity. Odcięcie kolorem od sufitu wygląda spektakularnie !

Z czego coś takiego wykonać? Na rynku jest wielu producentów, oferujących wiele form sztukaterii, natomiast można wykonać ją jak najbardziej DIY (i to niewielkim kosztem). W marketach budowlanych dostępny jest szeroki zakres listw z różnych materiałów np. ze styropianu.

,,Pałacowy” element zawitał do naszych wnętrz. Na szczęście jest na tyle elastyczny projektowo, że sprawdzi się w klasycznych i spokojnych stylach, w krzykliwych i kolorowych, a nawet w industrialnych wnętrzach!