Po co komu projektant?

Kto z Was remontując mieszkanie/dom nie zastanawiał się nad współpracą z wnętrzarzem? Pewnie podstawowym argumentem na nie to myśl, że ,,będzie drogo”. Natomiast plusów jest o wiele więcej niż Wam się wydaje, min. oszczędność kasy.

No własnie – kasa. Wielu osobom wydaje się, że robiąc coś samemu oszczędza – i w wielu przypadkach to się sprawdza – natomiast co w momencie jak niestety nie mamy o czymś pojęcia? Projektant zabierając się za projekt szacuje koszt wszelkich prac i materiałów związanych z remontem. Co więcej, doświadczony wnętrzarz jest w stanie pokazać na czym możemy ewentualnie oszczędzić a na czym nie warto, a wręcz nie można oszczędzać (np. odpowiednie izolacje). Klient otrzymuje gotowe wyceny i porównania z kilku sklepów, od kilku ekip a także nie raz rabaty dzięki współpracy z profesjonalistą. W takim przypadku unikamy też wpadek finansowych.

Czas! Teraz każdemu się spieszy i nie mamy czasu na siedzenie nad każdym detalem remontu. Projektant załatwi za Was wszystko – od inwentaryzacji po ostatnie drobne szlify – w skrócie, wchodzicie na gotowe. Co więcej, unikniecie wpadek typu ,,niesłowna ekipa”. To jest temat rzeka, nad którym nie będę teraz się rozwijać, natomiast po nierzetelnych fachowcach poprawek nie ma końca, co za tym idzie: niepotrzebnie wydane pieniądze i zmarnowany czas. Pamiętajcie, ze projektanci pracują z zaufanymi ekipami. To był oczywiście tylko przykład. Profesjonalista wykona dla Was pełny harmonogram prac i wydatków, którego będzie się kurczowo trzymał i na bieżąco Was informował o etapach prac.

Design – czyli przełożenie tego co myślicie na model 3D. Jeżeli nie jesteście czegoś pewni, projektant jest po to by pokazać Wam kilka opcji. Bez takiej pomocy co niektórzy nie są niestety w stanie wyobrazić sobie jak będzie wyglądać to, co by chciał. Dodatkowo profesjonalista będzie w stanie rozwiać wasze wątpliwości a także podpowiedzieć estetyczne i funkcjonalne rozwiązania. To jest bardzo duży plus – zanim zabierzecie się za zakupy i wydawanie kasy zobaczycie czy ,,na pewno warto kupić te niesamowicie drogie płytki”.

Czas, kasa i estetyka – czyli design przy odpowiednim stosunku jakości do ceny. Rozpoczynając współpracę z wnętrzarzem nie marnujecie cennego czasu, ani kasy a efekt jest więcej niż zadowalający. Pamiętajcie, że chodzi tu o wnętrza w których bedziecie funkcjonować przez najbliższy czas!