Realne kwoty wykończenia inwestycji we Wrocławiu

Najczęstsze pytanie inwestora w ciągu pierwszych pięciu minut spotkania: a ile będzie mnie to kosztowało? Odpowiedź jest prosta – nie wiemy.

Nie zrozumcie nas źle, ale pamiętajcie że koszt wykończenia inwestycji w dużej mierze zależy od Was. Przekłada się to mniej więcej na taką tezę – jeden inwestor ograniczy się do tanich sieciówek, drugi do wysokopółkowych salonów wnętrzarskich, a jeszcze inny będzie wykorzystywał rozwiązania z obydwu miejsc!

I znowu, każdy wybór niesie za sobą uszczuplenie budżetu bądź jego podwyższenie.

Podobnie jak ekipy remontowe czy stolarz, bądź inne dodatkowe usługi wyceniają konkretną rzecz po swojemu w zależności od materiałów i nakładu pracy.

Tak czy inaczej ze względu na doświadczenie, jesteśmy w stanie określić szacunkowy koszt całości. Zazwyczaj inwestycje wychodzą w granicach

1100zł – 1500zł za m2 w średnio budżetowej inwestycji (oczywiście bez sprzętów AGD) ale zawiera się w tym wszystko inne.

Dlaczego nie ręczymy za tę kwotę? Bo rynek inwestycyjny zmienia się kosmicznie szybko. Przykład z życia wzięty: rok temu oszacowałyśmy koszta inwestycji klientki, zgłosiła się do nas niedawno i te kwoty mają się nijak do tego co dzieje się dzisiaj.

Kolejny przykład – klientka wybrała kuchnię i blaty, kuchnia wyszła ok. 30 tyś. zł, a sam blat połowę z tego. Szacując Wasze koszta niestety nie wiemy jakich wyborów dokonacie na późniejszej drodze.

Oczywiście my jesteśmy od tego, żeby pilnować Waszego budżetu i zawsze sygnalizujemy jakie konsekwencje będą miały wybory – czy wybierzecie płytkę za 50zł/m2 czy za 500zł/m2. Nasza rola w tym, żeby zracjonalizować te koszty oraz podpowiedzieć w co lepiej zainwestować więcej, a co można sobie podarować.

Podsumowując. Pytanie ,,ile będzie to kosztować” jest bardzo trudne. Możemy oszacować, ale dopiero znając Wasze preferencje, natomiast praktycznie z miesiąca na miesiąc ceny się zmieniają. Realna kwota za wykończenie pojawia się dopiero na etapie doboru materiałów do Waszego projektu (przy czym my już rysując staramy się trzymać w Waszym przewidzianym budżecie).